Tibetská huba a chudnutie

Tibetská huba a chudnutie (skúsenosti, rizika, účinnky)

Počuli ste už o tibetskej hube a jej účinkoch na chudnutie? Tento mystický názov totižto popisuje dnes už veľmi populárnu potravinu a to kefír. Kefír je plný benefitov a pomôcť nám vie dokonca aj pri chudnutí.


Vyskúšaj novú aplikáciu určenú na chudnutie po pôrode. Získaj jedálníček s receptami aj tréningový plán.


Čo je to tibetská huba (kefír)?

Kefír, fermentovaný mliečny výrobok s bohatou históriou, si v posledných rokoch získal popularitu pre svoje pozoruhodné zdravotné účinky.

Tento štipľavý a šumivý nápoj pochádza z pohoria Kaukaz a vzniká fermentáciou mlieka s kefírovými zrnami.

Tieto zrná sú symbiotickou kombináciou baktérií a kvasiniek, výsledkom čoho je nápoj bohatý na probiotiká, ktorý ponúka množstvo výhod pre vaše celkové zdravie.

Nabité probiotikami

Jadrom zdravotných účinkov kefíru je jeho silný probiotický obsah.

Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré pri konzumácii v primeranom množstve prinášajú zdraviu prospešné účinky.

Kefír je plný rozmanitých kmeňov prospešných baktérií a kvasiniek, ako sú Lactobacillus, Bifidobacterium a Saccharomyces.

Tieto mikroorganizmy prispievajú k zdravej črevnej mikroflóre, pomáhajú pri trávení a vstrebávaní živín.

Jednou z hlavných výhod kefíru je jeho pozitívny vplyv na zdravie tráviaceho traktu.

Probiotiká v kefíre pomáhajú udržiavať rovnováhu medzi dobrými a zlými baktériami v črevách, čím podporujú zdravý tráviaci systém.

Osoby, ktoré majú problémy s trávením, ako je syndróm dráždivého čreva (SDČ) alebo intolerancia laktózy, môžu pravidelnou konzumáciou kefíru odstrániť alebo zjemniť následky.

Imunita

Silný imunitný systém je nevyhnutný pre celkové zdravie a kefír môže zohrávať úlohu pri podpore imunitnej funkcie.

Probiotiká v kefíre stimulujú tvorbu protilátok a zvyšujú aktivitu imunitných buniek, čím pomáhajú telu brániť sa proti infekciám a chorobám.

Kefír je vynikajúcim zdrojom vápnika, ktorý je kľúčovým minerálom pre udržanie silných a zdravých kostí. Vápnik je nevyhnutný pre hustotu kostí a prevenciu osteoporózy.

Okrem toho kefír obsahuje vitamín K2, ktorý je dôležitý pre metabolizmus vápnika.

Chudnutie s tibetskou hubou (skúsenosti a účinky)

Črevný mikrobióm, komplexné spoločenstvo mikroorganizmov žijúcich v tráviacom trakte, súvisí s mnohými aspektmi zdravia vrátane metabolizmu a regulácie hmotnosti.

Regulácia chuti do jedla

Jedným zo spôsobov, ako môže kefír prispieť k zníženiu hmotnosti, je jeho vplyv na reguláciu chuti do jedla.

Probiotiká, najmä tie, ktoré sa nachádzajú v kefíre boli skúmané pre ich schopnosť ovplyvňovať produkciu hormónov, ktoré riadia hlad a pocit sýtosti.

Podporou uvoľňovania peptidov, ktoré signalizujú pocit sýtosti, môže kefír pomôcť ľuďom konzumovať menej kalórií a vyberať si zdravšie potraviny.

Metabolizmus

Nové výskumy naznačujú, že probiotiká v kefíre môžu mať pozitívny vplyv na metabolizmus.

Dobre vyvážený črevný mikrobióm je spojený so zlepšením metabolických funkcií a niektoré probiotické kmene môžu zvýšiť schopnosť tela spaľovať kalórie a tuky.

Hoci sa konkrétne mechanizmy ešte stále skúmajú, tieto zistenia otvárajú vzrušujúce možnosti pre kefír ako prírodnú pomoc pri regulácii hmotnosti.

Regulácia cukru v krvi

Udržiavanie stabilnej hladiny cukru v krvi je pre reguláciu hmotnosti kľúčové.

Niektoré štúdie naznačujú, že probiotiká v kefíre môžu pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi, čo môže byť prospešné pre každého kto sa snaží schudnúť.

Moduláciou citlivosti na inzulín môže kefír prispieť k lepšej kontrole glukózy a následne podporiť ciele týkajúce sa zníženia hmotnosti.