Ako schudnúť popri deťoch?

Úvod

Deti vedia urobiť aj tie najjednoduchšie úlohy približne tisíc-krát ťažšími – spýtajte sa každého rodiča, ktorý niekedy zobral svoje dieťa do obchodu s potravinami. Nie je teda prekvapením, že chudnutie, ktoré je za najlepších okolností dosť náročné, sa môže zdať úplne nemožné, keď sa do toho pripoja deti.

Ak váš novorodenec nezvládol nočný spánok alebo vaše má vaše dieťa tendenciu vstávať a svietiť o štvrtej ráno, môže byť ťažké nájsť si čas alebo energiu na čokoľvek, nehovoriac o cvičení alebo varení zdravého jedla.

1. Nedojedajte po svojich deťoch

Ak máte zvyk dojedať zvyšky po svojich deťoch môže to v dlhodobom hľadisku vytvoriť problém. Pretože aj malé kúsky z malých porcií vedia spločne vytvoriť výraznu kopu kalorií. Dávajte si preot pozor koľko toho takýmto spôsobom skozumujete pretože sa môže stať, že jete pokojne za dvoch.

2. Inšpirujte sa vo stravovaní od dieťaťa

Ak vaše dieťa niekedy zahnalo päť keksíkov a dve misky zmrzliny vysokým pohárom čokoládového mlieka, potom viete, že deti nie vždy robia správne výživové rozhodnutia, keď sú ponechané samy na seba.

Avšak špeciálne vynikajú v jednej fáze stravovania, ktorá sa nazýva intuitívne stravovanie.

Deti vedia veľmi dobre reagovať na signály hladu a sýtosti. Prestanú, keď sú sýte, aj keď ich rodičia prosia, aby zjedli tie posledné dve sústa večere, aby mohli všetci odísť od stola. Zjedia toľko, koľko majú chuť, a skončia, keď majú dosť.

Toto je prístup ku jedeniu, ktorým by sme sa mali všetci dospelý inšpirovať.

3. Ako si nájsť čas na tréning?

Ako matka je nemožné si nájsť čas na hodinu vo fitku niekoľko-krát do týždňa. Ak ku tomu prirátame čas na strečing, regeneráciu môže sa zdať, že popri deťoch sa čas na cvičenie nedá ani nájsť.

Treba si však uvedomiť, že aj takýto tréning sa dá rozložiť na niekoľko minútove časti. Varíte obed? Urobte každé 3 minúty 10 drepov. Vaše dieťa spí? Ponaťahujte sa krátky strečingom. Snažte sa skĺbiť cvičenie a aktivity, ktoré robíte každý deň.

Tak ako aj dojedanie po deťoch sa dokáže nakopiť, tak rovnako vieme počas dňa urobiť veľké množstvo cvikov.

4. Prechádzky, prechádzky, prechádzky

Obyčajná chôdza je veľmi podceňovaná aktivita. Nielenže pomáha rozbehnúť metabolizmus ale vieme vďaka nej spáliť stovky kalórií. Má taktiež veľké benefity na psychiku človeka. Snažte sa spolu s vašimi deťmi prechádzať čo najviac.

5. Zrýchlite si metabolizmus

Máte kamarátku, ktorá môže zjesť celú cukráreň a nepriberie ani gram? Je veľmi pravedpodobne, že má rýchly metabolizmus. Vďaka nemu vieme spáliť množstvo kalórií, ktoré by sa nám inak uložili do tela vo forme tuku.

Dobrou správou je, že rýchlosť nášho metabolizmu vieme ovplyvniť. Ak chceš preto chudnúť bez toho aby si musela tráviť hodiny cvičením či varením zdravej stravy, zameraj sa na zrýchlenie metabolizmu.

Ako na to?

Pripravili sme pre teba krátky e-book úplne zadarmo, kde ti poskytneme 7 tipov ako zrýchliť metabolizmus určený priamo pre mamičky.

Ak máš oň záujem napíš nám svoj e-mail nižšie a môžeš si ho voľne stiahnuť úplne zadarmo.